Sponsor serwisu:

Partnerzy:

Intencje mszalne prosimy składać pod adres:

intencje.tradycja@vp.pl

AKTUALNY HARMONOGRAM MSZY TRYDENCKICH znajdą Państwo TUTAJ.

 

 

 

 

 

Nabożeństwo do MB Łysieckiej.

Msza za zmarłych - Requiem

Formularze mszy trydenckiej i NOM:

Formularz Mszy trydenckiej.zip

Krótkie wyjaśnienie obrzędów Mszy Św

Formularz Mszy NOM

Missa VIII - de Angelis w formacie mp3 (okres zwykły)

Kyrie    Gloria   Credo     Sanctus     Agnus Dei

 

A tu Msza De Angelis (wszystkie części razem)                                                                                                                                                                   

Missa XVII  (okres Wielkiego Postu i Adwentu) tutaj.

Tu film pokazujący piękno Mszy Trydenckiej

Msza Trydencka w Gliwicach - historia

Starania wokół organizacji Mszy Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego sięgają 2008 r., gdy grupa wiernych oficjalnie zwróciła się do gliwickiej kurii o wyznaczenie kapłana i świątyni do odprawiania nabożeństw w jęz. łacińskim. Wcześniej pojedynczy wierni regularnie uczestniczyli w Eucharystii według Mszału bł. Jana XXIII  w pobliskim Bytomiu, a inni w Kaplicy Bractwa Piusa X w Chorzowie. 

Jednak dopiero jesienią 2010 r., dzięki łaskawej zgodzie wikariusza generalnego diecezji gliwickiej bpa Gerarda Kusza, i Ordynariusza Ormiańskiego abpa Kazimierza Nycza, oraz we współpracy z proboszczem, ks. Isakowiczem-Zaleskim, od władz kościelnych wyszła zgoda na regularną celebrację Mszy Trydenckiej w Gliwicach w Kościele pw. Św. Trójcy – Sanktuarium Matki Bożej Łysieckiej. 

Celebransem został x. Jarosław Steczkowski, gliwiczanin rezydujący w Bytomiu. Pierwsza Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim miała miejsce w niedzielę 17 października 2010r.

Liturgia odbywała się wpierw w cyklu dwutygodniowym, a od listopada 2011 r. była sprawowana dwa razy w tygodniu, w środy i w niedzielę o godz. 17.00. Celebracja w środę poprzedzona jest Nowenną do Matki Bożej Łysieckiej.

Od stycznia 2013 mamy już regularną Mszę Świetą w każdy poniedziałek, środę, sobotę i niedzielę.

Środowisko tradycjonalistyczne w naszym mieście jest niezwykle zróżnicowane i z pewnością bardzo ekumeniczne. W Mszy Trydenckiej w kościele pw. Św. Trójcy uczestniczą obok siebie zwykli, niedzielni katolicy, tradycjonaliści „indultowi”, zwolennicy Bractwa Piusa X, a także Ormianie i osoby odbywające formacje neokatechumenalną. W nabożeństwach uczestniczy od kilkunastu do kilkudziesięciu wiernych. Są to zarówno młodzież jak i starsi, czy rodziny z dziećmi.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa. To doskonała okazja, aby zapoznać się z Mszą św. jaka była odprawiana na całym globie, w ten sam sposób, przez wieki. Ale to nie tylko spotkanie z historią liturgii. To także głęboka obecność Chrystusa w misterium Mszy św., który naucza, zmartwychwstaje i zbawia swoich wiernych. 
Wykonanie: Enterglobal